Sol Dikey

Sag Dikey
03.06.2020 - Gaziantep'e özel Şehir Rehberi - Şehrimize özel

İmam Hatip Okulları İle Toplantı

Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana Şablonu için - Masaüstü)
İmam Hatip Okulları İle Toplantı

 

İmam Hatip Okulları İle Toplantı

Din Öğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL, Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreç Geliştirilmesi Daire BaşkanıMehmet Nezir GÜL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa YANMAZ, ilimizdeki imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulu müdürleriyle bir araya geldi.

imam-hatip-okullari-4

Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa YANMAZ: “İmam Hatip Okullarının sorunlarının neler olduğu konusunda sizinle görüşmek istedik. Bu şubat atamasıyla ilimizde ilk atamayla 2.690 öğretmen göreve başladı. Bu sayı oldukça yüksek. Yeni atanan öğretmenlerimiz sayesinde eğitimde daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Ayrıca zorunlu hizmet kapsamına alınan okullar sayesinde ilimizde kalan birçok öğretmenimiz zorunlu hizmetini burada tamamlayabilecek. İlimizdeki imam hatip okullarının sayılarını artırmak istiyoruz. Bu nedenle yeni okulların yapımını planladık en kısa sürede yapımına başlayacağız.” dedi

Daha sonra konuşma yapan Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreç Geliştirilmesi Daire BaşkanıMehmet Nezir GÜL: ” Amacımız İmam Hatiplerin amacına uygun şekilde öğrenci yetiştirmelerini sağlamak İmam Hatipler ülkemiz tarihinde önemli bir yere sahip, bizler tarihiyle, değerleriyle barışık bir nesil yetiştirmek istiyoruz. Bu konuda din eğitiminde önemli bir yere geldik. Bu nedenle de böyle bir toplantı düzenledik. Sizlerin soru ve önerileri varsa onları da dinlemek istiyoruz.” dedi.

imam-hatip-okullari-2

Din Öğretim Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları Daire Başkanı İhsan ERKUL: “Sizlerin öğrencileri geleceğe hazırlamak gibi bir görevi var. İmam hatip müdürü olmanın ayrı bir yanı var. En önemli gayemiz öğrencilerimizin iyi bir insan olmasını sağlamak. Bu nedenle de okulumuzu nasıl iyi yerlere getirebiliriz diye çalışmalıyız. Gaziantep’teki İmam Hatip okullaşmasında son zamanlarda Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüzün gayretleri ile bir artış var.” dedi.

Toplantı sonunda imam hatip okulu müdürlerinin soruları ve önerileri alındı ve toplantı sona erdi.

Tekil Yazı Reklamı - Alt - Masaüstü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ