Sol Dikey

Sag Dikey
18.01.2021 - Gaziantep'e özel Şehir Rehberi - Şehrimize özel

Karataş Köprülü Kavşak Trafik Akışı Başladı

Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana Şablonu için - Masaüstü)
Karataş Köprülü Kavşak Trafik Akışı Başladı

 

Karataş Köprülü Kavşak Trafik Akışı Başladı

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı Karataş Köprülü Kavşak çalışmasında trafik akışı başladı. Üst kısmının trafiğe açıldığı köprünün Karataş Bölgesi’nin trafik akışını rahatlatacağı ifade edildi.

Yapımında 836 adet halat kullanılan köprüde ayrıca, 146 bin metreküp hafriyat yapıldı. 40 metre genişliğinde 3 parçalı, 81 metre açıklığında olan tüm açıklık boyunca tek çekimde gerilerek yapılan köprünün üzerinde hem hafif raylı sistem hem de karayolu geçişi mümkün.

karatas-koprulu-kavsak-1

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, şehri dört bir uçtan birbirine bağlayan ve kentin trafik yoğunluğunu büyük oradan azaltacak olan Karataş Köprülü Kavşak çalışmalarında sona yaklaştı. Köprünün üst tarafı trafiğe açılırken, alt tarafı da önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak.

Gaziantep’teki trafik sorununu en aza indirmek için durmaksızın çalışmalarını sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda yapımına başladığı Karataş Köprülü Kavşak çalışmalarında sona geldi. Önceki gün trafiğe açılan köprü, bu yolu kullanan sürücüler tarafından sevinçle karşılandı.

karatas-koprulu-kavsak

Trafik sorununun çözümünde büyük katkı sağlayacak olan kavşağın bir ucu Karataş mevkisiyle şehir merkezini, diğer ucu ise Yeşil Vadi tarafındaki 12 şeritli yol ile Burç Kavşağı’nı birleştiriyor.

ART GERME SİSTEMİ KULLANILDI

karatas-koprulu-kavsak-2

Kent merkezindeki trafik yükünü büyük ölçüde azaltacak olan ve önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan kavşağın yapım işinde diğer köprülerden farklı olarak art germe (yaylı halat sistemi) halatları kullanıldı. Karataş Köprülü Kavşak çalışmasında 2 bin 800 ton demir kullanıldı. 15 bin 250 metre küp beton kullanılan kavşağa 10 bin metre de kazık imalatı yapıldı.

Kavşakta, altyapı anlamında 580 metre içme suyu, bin 50 metre yağmur suyu ve kanal deplase edilerek altyapı imalatları da tamamlandı.

Tekil Yazı Reklamı - Alt - Masaüstü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ