Sol Dikey

Sag Dikey
16.07.2020 - Gaziantep'e özel Şehir Rehberi - Şehrimize özel

Down Sendromlu Çocuklar Çicek Dikti

Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana Şablonu için - Masaüstü)
Down Sendromlu Çocuklar Çicek Dikti

 

Down Sendromlu Çoçuklar Çicek Dikti

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı, “Dünya Down Sendromu Günü” dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Down Sendromlu Çoçuklar Çicek Dikti

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Tolay ve Engelliler Daire Başkanı Yusuf Çelebi’nin de katıldığı etkinlik, Botanik Bahçesi’nde gerçekleştirildi.

Çelebi, etkinlikteki açıklamasında, down sendromlu bireylerin sosyal hayatta insarlarla izole edilmeden yaşamalarının büyük önem taşıdığını söyledi.

Dünya Down Sendromu Günü’nün down sendromlu bireylerin haklarını korumak için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Çelebi, “Dünya Down Sendromu Günü gibi farkındalık yaratacak organizasyonlar, tüm toplumun kapsamlı bir bakış açısıyla down sendromu hakkında bilgilendirilmesine olanak sağlayacak. Ayrıca, down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç yaratmak açısından önemli bir fırsat ve bu bilinci oluşturmak için önemli bir sorumluluk üstlendik. Bu amaçla birçok çalışma yapacağız” dedi.

Down Sendromlu Çoçuklar Çicek Dikti 1

Şehrin farklı noktalarındaki okullarında belediyenin tahsis ettiği araçlarla alınan yaklaşık 73 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde çiçek dikti ve bitki ekti.

Toplumsal farkındalık yaratmak, down sendromlu bireylerin ayrımcılık ve önyargıya maruz kalmasını önlemek, erken ve sürekli eğitimin önemine dikkat çekmeyi amaçlayan etkinliğin sonunda çocuklara, balonlar verilerek, meyve suyu ve top kek dağıtıldı.

Tekil Yazı Reklamı - Alt - Masaüstü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ