Sol Dikey

Sag Dikey
24.01.2021 - Gaziantep'e özel Şehir Rehberi - Şehrimize özel

Sev Amerikan Hastanesi

Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana Şablonu için - Masaüstü)
Sev Amerikan Hastanesi

 

Sev Amerikan Hastanesi

 

Gaziantep Sev Amerikan Hastanes 1

Sağlık alanında mutlu bir iş yaşamı ve başarılı bir kariyer için; uzmanlık, deneyim ve disiplinli çalışmanın yanı sıra tıp mesleğinin etik ilkelerine bağlılık, empati ve hümanizm gibi değerlere sahip olmak gerekir.

Sev Amerikan Hastanesi‘nin yüzyılı aşan geçmişinde insan bir değer olarak her şeyin önünde olmuştur. Hastalarımızın umut ve güvenle kendilerini sağlık ekibine teslim etmelerini; doktorlarımızın mesleki gelişmeleri izleyip uygulayabilecekleri bilimsel bir ortamda çalışmalarını; sağlık ve lojistik ekibinin bir ailenin parçası olduklarını bilmelerini isteriz.

Sev Amerikan Hastanesi, 1848 yılında Gaziantep’e yerleşmeye karar veren ve hayatının sonuna kadar Antep’te yaşayan Dr. Azariah Smith anısına 1879’da Yale Üniversitesi’nden sınıf arkadaşlarının yaptıkları bağışlar ve topladıkları yardımlar ile kuruldu.

Gaziantep Sev Amerikan Hastanesi

O tarihde hastaneye Dr. Azariah Smith Memorial Hospital adı verildi. 1882 yılında hastaneye üç kuşak boyunca hizmet verecek Shepard ailesi Gaziantep’e yerleşti. Dr. Fred Shepard ve eşi Mrs. Shepard hastanede göreve başladı. 1905 yılında Büyük Britanya’dan Mrs. Anna Morston’un bağışıyla şu anki acil servis ve idari bölümlerin yer aldığı bina inşaa edildi.

1915 yılında Dr. Shepard‘ın ölümünün ardından Dr. Hamilton 18 yıl boyunca şehirde görev yaptı. İlerleyen yıllarda Dr. Fred Shepard’ın oğlu Dr. Lorrin Shepard da Azariah Smith Hastanesi’ne tayin edildi. 1924 yılında İngiliz hekim Dr. C.C. Piper hastanede başhekim olarak göreve başladı. 1996-2001 yıllarında 3. kuşak Barclay M. Shepard başhekimlik görevini üstlendi.

1973 yılında Muzaffer Kürkçü tarafından hastane hizmetlerine ek olarak Sağlık Okulu açıldı. 1977 yılında hemşirelik okullarının lise düzeyinde olması şartı getirilince orta düzeydeki okulun son sınıfı 1978 yılında mezun edildi . Hemşirelik okulu 1995 yılında tekrar faaliyete geçti, ancak YÖK kararına bağlı olarak 1999 yılında son mezunlarını vererek kapatıldı.

Son yıllarda, tarihi dokusuna sahip çıkılarak yenilenen hastane, altyapı ve personel yatırımına verdiği önemin yanı sıra teknolojideki gelişmeleri de takip etmektedir.

Adres: Tepebaşı Mahallesi, Yüksek Sokak 3/A 27010 Şahinbey Gaziantep

Telefon: (0342) 220 02 11 pbx
Fax: (0342) 220 02 10

Sev Amerikan Hastanesi Hasta Randevu Merkezi 365 gün hizmetinizde

Randevu Tlf: 444 5 424
Randevu Tlf: 0850 222 22 24

Sev Amerikan Hastanesi Harita Bilgisi

Tekil Yazı Reklamı - Alt - Masaüstü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ