Sol Dikey

Sag Dikey
26.02.2020 - Gaziantep'e özel Şehir Rehberi - Şehrimize özel

Şahinbey Nikah İşlemleri

Tekil Yazı Reklamı - 2 (Reklam Resim Yanyana Şablonu için - Masaüstü)
Şahinbey Nikah İşlemleri

Şahinbey Nikah İşlemleri

 

sahinbey-nikah-islemleri

1- Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğumuza, evlenecek olan çiftlerden en az biri Şahinbey İlçesi sınırlarında ikamet eden ve 18 yaşını dolduran çiftlerimiz müracaat edebilirler. İkamet adresi Nüfus Müdürlüğü adrese dayalı KPS’ de (kimlik paylaşım sistemi. MERNİS) kaydı olmalıdır. KPS de ikamet kaydı olmayanların Şahinbey Nüfus Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Evlenecek kişilerin ikisinin de adresleri Şahinbey ilçesi sınırlarında kayıtlı değilse ve çiftler nikâhlarını Şahinbey Belediyesi Evlendirme memurluğunda yapmak istiyorlarsa, adreslerinin kayıtlı olduğu Belediye Evlendirme Memurluğuna gidip, izin belgeleri almaları gerekmektedir.

2- 16 yaşını doldurup, 17’sinden gün alan adaylar Aile Mahkemesinden izin belgesi alarak, 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan kişinin anne baba rızası beyannameye imzaları alınarak veya noterden alınmış anne-baba muvafakat namesi ile evlenebilirler. (Anne veya babadan biri ölmüş veya ayrılmış ise velayet nüfus kaydı ile belgelenecektir).

3- Evlenecek olan T.C uyruklu bayanda boşanma varsa boşanmanın kesinleşme tarihinden itibaren 300 günü beklemesi veya Aile Mahkemesi’nden iddet müddetinin kaldırılması kararı almaları zorunludur.

4- Evlenecek çiftlerden biri veya ikisi Yabancı uyruklu ise memurluğumuza şahsen başvurarak veya telefonla bilgi almaları gerekmektedir.

5- Müracaatlar sabah 08.00-11.30 | 13.00-16.30 saatleri arasında olup, çiftlerin beraber gelmeleri gerekmektedir.

6- Kızlık soyadını kullanmak isteyenler müracaat sırasında bunu ifade ederek soyadı dilekçesini doldurmak zorundadırlar.

7- Müracaat evrakları alındığı tarihten itibaren 6 ay süre ile geçerlidir.

8- Mal ayrılığı talebi olanlar, noterden yaptırmış oldukları MAL AYRILIĞI SÖZLEŞMESİNİ müracaat sırasında yanlarında getireceklerdir. (1 asıl, 1 fotokopi)

GEREKLİ EVRAKLAR:

1- AİLE HEKİMLERİNDEN SAĞLIK RAPORU

Sağlık raporları Aile Hekiminden (Sağlık Ocağı) alınacak. Çiftler belediyemize gelmeden direk Aile Hekimlerinin düzenleyeceği sağlık raporlarını alabilirler. Aile hekimi olmayan veya yabancı uyruklu vatandaşlar Halk Sağlığı Laboratuarından raporlarını alabilirler.

2- 5  ADET VESİKALIK FOTOĞRAF

Son 6 ay içerisinde çekilmiş ve kişiyi açıkça belli eden, (Yüzünün tamamının görüneceği şekilde) fotoğraf olacak. (fotokopi kabul edilmez).

3- NÜFUS CÜZDAN

Çiftlerin en son medeni hali işlenmiş T.C. kimlik no’lu resimli Nüfus cüzdanları aslı, (T.C. kimlik no’lu olmayan, yıpranmış nüfus cüzdanları kabul edilmeyecektir.)

4- EVLENME EHLİYET BELGESİ

Nüfus müdürlüğünden alınacak

5- EVLİLİK CÜZDAN BEDELİ 80 TL

6- SALON ÜCRETLERİ
Salon ücretleri ile ilgili Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze gelerek bilgi alabilirsiniz.

5- EVLENECEK ÇİFTLERİN BAŞVURULARI BİZZAT YAPILACAKTIR.

BAŞVURU YERİ: Adres: Kolejtepe Mah. Yeşil Camii Cad. No: 8 Şahinbey /GAZİANTEP

Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu

Telefon: 0342 232 11 11 Dahili: 1300 – 1303 – 1304

Tekil Yazı Reklamı - Alt - Masaüstü
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ